Millist massaaži valida?

Aroomimassaaž

Massaaži käigus kasutatakse naturaalseid eeterlikke õlisid, mida lisatakse baasõli hulka. Aroomimassaaž ei ole tugev lihasmassaaž, vaid aeglaste silitavate liigutustega rahustav protseduur. Aroomimassaaž sobib lõõgastumiseks, on ideaalne üleväsimuse ja stressi korral. 

Hiina massaaž

Bioaktiivsete kanalite ja nendel asuvate punktide mõjutamine. Hiina massaažil kasutatakse sageli ka manuaalteraapiale sarnaseid tehnikaid, et parandada lülisamba ja liigeste liikuvust ning lõdvestada ja venitada pinges lihaseid. 

Kiropraktika

Kiropraktika aitab inimesel üle saada pea- ja seljavaludest ning kaela, jalgadesse ja kätesse kiirgavast valust, mida põhjustab vale kehaasend (selle tagajärjel on selgroolülid nihkunud ebaloomulikku asendisse). Valude põhjuseks on ka vähene liikumine, sundasendid, liiga suurte koormuste ebaõigel viisil tõstmine. Eemaldab lihaspinged, väsimuse, kõrge vererõhu, alaselja- ja pingepeavalud. Tervendamise eesmärk on taastada närvisüsteemi häireteta töö üksikute selgroolülide (ja ka teiste luude) asendi korrigeerimise või mõjutamise teel.

Klassikaline (Rootsi) massaaž

Eesmärk on teraapiliselt mõjutada lihastikku, verevarustust ja lümfiringet. Klassikalise massaaži toimel jäigad lihased lõtvuvad ja muutuvad taas pehmeks, samuti paraneb naha elastsus. Klassikaline massaaž on suurepärane vahend väsimuse kõrvaldamiseks

Kupumassaaž

Tugev massaaž, mida tehakse spetsiaalsete kuppudega. Efektiivne seljavalude ja tselluliidi korral.

Kõrvaküünlad

Laiendavad soojuse toimel veresooni ja ergutavad lokaalset vereringet, puhastavad kõrva kõrvavaigust, eemaldavad kõrvadest kohina ja mõjuvad rahustavalt kesknärvisüsteemile. Kõrvaküünlaid võib kasutada kõrva, nina ja kurgu sagedaste põletikuliste haiguste, lukus kõrvade, kuulmislanguse, pearingluse, peavalude ja migreeni korral.

Kõrvaküünalde kasutamine on keelatud, kui kuulmekile on katki.

Meemassaaž

Kasutatakse naturaalset tahket mett, mis oma kleepuvuse tõttu toniseerib nahka, eemaldab nahaalustest kudedest jääkaineid ja kiirendab vereringet. 

Protseduur ei sobi inimestele, kellel on õrn ja tundlik nahk, haprad veresoonte seinad või meeallergia.

Migreeni ravi ehk kranioskraalteraapia

Migreenihoo alguses tekib tugev peaaju veresoonte spasm, seejärel veresooned laienevad järsult. Nii spasm kui ka laienemine ärritavad retseptoreid veresoonte seintes ja peaaju kelmetes - tekib peavalu ja kõik seda saatvad sümptomid. 

Kranioskraalteraapia abil on võimalik migreenihoogusid ravida. Selle teraapia praktiseerimine algas XX sajandil Ameerikas. Teraapia põhirõhk on õrnadel puudutustel koljule, millel on sügav parandav mõju. Aidab edukalt peavalude, lõualuu valude ning laste põskkoopa- ja kõrvapõletiku vastu. 

Moksaravi

Moksa soojust rakendatakse teraapiana, kuumus suunatakse teatud akupunktuuri punktile. Aitab hästi krooniliste haiguste ravimisel (reuma, astma), ergutab vereringet.

Näomassaaž

Näomassaaž lõõgastab kogu keha ja on kasulik silmadele, parandab nägemist ning aitab tähelepanu koondada. Tänu näomassaažile paraneb näonaha- ja näo liastoonus ning vaimne teadlikkus. Ülimalt efektiivne võitlemaks stressi ja mure tõttu näole tekkinud kortsudega. Näomassaaži tulemusena võib inimene välja näha kümme aastat noorem, sest näolihased lõdvestuvad ning murekurrud kaovad. 

Peamassaaž

Peamassaaž parandab aju varustatust hapniku ja glükoosiga, rahustab närvisüsteemi ning kõrvaldab vaimsest ja psüühilisest ülekoormusest tingitud väsimust. Parandab ajuvedeliku tsirkulatsiooni, tõhustab ajurakkude kasvuks ja arenguks vajalike hormoonide ja ensüümide eritumist. Peamassaaž aitab vabaneda peavalust ning muuhulgas aeglustab juuste väljalangemist, kiilanemist ja juuste hallinemist. 

Reiki

Toimib füüsilisel, mentaalsel ja emotsionaalsel tasandil. Reiki tasakaalustab energiakeskused ehk tšakrad. Füüsilisel tasandil on reiki lihaseid lõdvestav ja valu vaigistav, soodustab luude ja haavade paranemist ning traumadest taastumist. Mentaalsel ja emotsionaalsel tasandil aitab reiki luua elurõõmu, rahu, kaitstuse tunnet ja optimismi. 

Shiatsu massaaž

Kuulub päritolult jaapani massaažide hulka. Massaažitehnikaks on vajutused pöialdega, mis tagab eriti täpse punktide töötluse.

Spordimassaaž

Tugev ja intensiivne massaaž, mida tehakse kas treeningu järgselt lihastoonuse alandamiseks või enne treeningut lihastoonuse tõstmiseks. Spordimassaaž sisaldab palju venitusharjutusi lihastele

Tai massaaž

Massaažitehnika koondab endasse kolm teraapiat: tsooniteraapia, lihaste ja kõõluste massaaž ning jooga elementidega manuaalteraapia. Massaaž vähendab lihaspingeid, parandab liigeste liikuvust, stimuleerib siseorganite tööd ja tasakaalustab energiad.

Tasakaalustav energeetiline massaaž

Tervendab kogu keha. Aitab kõrvaldada energiablokeeringud, vabastab keha pingetest. Mida vabamalt energiavool liigub, seda parem on tervis ja enesetunne. Sobib ülepinge, väsimuse, kurnatuse, depressiooni, unetuse, närvilisuse, arütmia ja vererõhu probleemide korral. Samuti operatsioonidest ja traumadest taastumiseks.

Tselluliidi käsimassaaž

Tselluliidi vähendamiseks ja naha toniseerimiseks. Massaaži käigus toimub probleemsete kehapiirkondade töötlus spetsiaalse tehnikaga. Toimeainetena kasutatakse tselluliidi vastaseid kreeme ja seerumeid. 

Tselluliidimassaaž meega

Baseerub meemassaaži tehnikal ja toimeainena kasutatakse naturaalset tahket mett. Protseduur ei sobi inimestele, kellel on õrn ja tundlik nahk, haprad veresoonte seinad või meeallergia.